Skip to content Skip to footer

Prywatny ogród w Spytkowicach

Wokół niezwykłego domu potrzebne jest otoczenie podkreślające jego walory, a więc ogród w nowoczesnym stylu. Na prośbę Właścicieli, stworzyliśmy przyjazną, zieloną przestrzeń doskonałą do rekreacji i wypoczynku. 

Założenie domowego ogrodu z Plant World 

Początkowo rozpoczęliśmy pracę od poprawienia jakości gleby. Wymagało to przeprowadzenia niwelacji terenu oraz nawiezienia odpowiednio dobranych substratów. Pielęgnacja ogrodu miała zostać maksymalnie ułatwiona, dlatego też wykonaliśmy instalację automatycznego nawadniania. Pozwala ona dostosować odpowiednią ilości wody do potrzeb roślinności. Dzięki czemu możemy zapewniać roślinom odpowiednie nawodnienie i jednocześnie racjonalnie korzystać z zasobów wody. Dodatkowo wykonaliśmy oświetlenie ogrodowe, pełniące zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną funkcję.  

Zadbaliśmy także o roślinność. Zgodnie z planem przystąpiliśmy do nasadzeń roślinnych, a następnie do ściółkowania rabat korą sosnową oraz kamieniem ozdobnym. W miejscu reprezentacyjnym została wykonana donica, wypełniona szklanymi bryłami, z dodatkowym podświetleniem LED, dając niesamowity efekt również nocą.