Skip to content Skip to footer

PRZED

Domki na wynajem Dolina Barw – realizacja Plant World

Dolina Barw to kompleks pięciu całorocznych domków na wynajem zlokalizowany w centrum Rabki-Zdroju. Zadbana zieleń wokół domków pozwala cieszyć się bliskością natury, umilając pobyt. Piękny ogród nie tylko cieszy oko, ale i podnosi atrakcyjność domków. Właściciele Doliny Barw powierzyli nam kompleksowe wykonanie ogrodu, który pozwoli gościom na relaks i wypoczynek. Jednocześnie zależało im na trwałych rozwiązaniach oraz automatyzacji instalacji.

Prace przygotowawcze

Pracę rozpoczęliśmy od prac ziemnychniwelacji terenu oraz drenażu na całej powierzchni działki. Wykonanie odwodnienia terenu na glebie słabo przepuszczalnej jest jedną z ważniejszych kwestii. Pozwala wyeliminować ryzyko zalegania wody po obfitych ulewach oraz zapewnia optymalne warunki do wzrostu roślin. Kolejno przygotowaliśmy ziemię pod trawnik i rośliny poprzez nawiezienie oraz dodanie odpowiednich substratów, co pozwala na ich prawidłowy wzrost.

Instalacje ogrodowe 

Kompleksowo zrealizowaliśmy system automatycznego nawadniania oraz instalację oświetlenia ogrodowego. Wykonaliśmy wszystkie niezbędne wykopy, przeprowadziliśmy przewody wraz z podłączeniem wszystkich potrzebnych elementów. Automatyczne nawadnianie dostarcza roślinom odpowiednie ilości wody, dzięki czemu rośliny odwdzięczają się wspaniałym wyglądem. To również bardzo wygodne, praktyczne rozwiązanie, niewymagające dodatkowej pracy ze strony właścicieli. Dodatkowo system gwarantuje racjonalne zużycie wody, co przynosi korzyści zarówno dla środowiska, jak i budżetu. Oświetlenie ogrodowe oprócz praktycznych funkcji zapewnia wspaniały klimat po zmroku.

Rabaty i trawnik w ogrodzie

Dopełnieniem ogrodu jest roślinność. Wytyczyliśmy miejsca, w których miały powstać rabaty. Nasadziliśmy rośliny zgodnie z projektem. Posadziliśmy także duże drzewa oraz wyższy żywopłot, aby przysłonić ogród i zapewnić więcej prywatności. Następnie ściółkowaliśmy teren korą sosnową oraz kamieniem ozdobnym. Ostatnim etapem zakładania ogrodu było założenie trawnika z rolki na wcześniej przygotowanym terenie. Trawa z rolki to szybka i efektowna metoda, doskonale się prezentuje już od pierwszych chwil po jej założeniu.

Piękno ogrodu na lata

Najważniejsza w utrzymaniu pięknego ogrodu jest odpowiednia pielęgnacja. Jesienią wykonaliśmy pielęgnacje w postaci nawiezienia oraz oprysku roślin i trawnika. Przeprowadziliśmy również zimowy serwis systemu automatycznego nawadniania.

Ofertę domków na wynajem oraz więcej zdjęć znajdziecie na stronie Doliny Barw.

PO