Skip to content Skip to footer

PRZED

Kompleksowe wykonanie ogrodu dla firmy ICB BUD

Firma ICE BUD z Rabki- Zdrój zajmuje się produkcją domków letniskowych. Klienci firmy szczególnie zwracają uwagę na to, jak domki się prezentują. Dlatego przestrzeń wokół firmy jest jej wizytówką! A teren przy siedzibie firmy ICB BUD wymagał gruntownych zmian. Dlatego też zespół Plant Word wykonał szereg prac związanych z kompleksowym zagospodarowaniem ogrodu firmowego dla przedsiębiorstwa.

Realizacja krok po kroku

Odpowiadaliśmy za dobór koncepcji, stworzenie projektu i planu działania oraz kompleksowe wykonanie ogrodu. Współprace rozpoczęliśmy od przygotowania projektu, który zawierał:

  • koncepcję ukształtowania terenu,
  • zaplanowanie nawierzchni,
  • dobór i rozmieszczenie roślin,
  • plan oświetlenia ogrodowego,
  • projekt systemu automatycznego nawadniania ogrodu.

Etap 1

Nierówna przestrzeń, podmokły teren czy też brak odpowiednich zabezpieczeń skarp to tylko część zadań, z którymi musieliśmy się mierzyć. Przystąpiliśmy do realizacji, zaczynając od prac ziemnych. Najpierw wykonaliśmy drenaż, kolejno nawieźliśmy ziemię i wzmocniliśmy skarpy. Zatroszczyliśmy się o odpowiednie ukształtowanie terenu wraz z jego niwelacją, a w kolejnym etapie prac przygotowaliśmy glebę pod trawnik oraz rośliny.

Etap 2

Kiedy prace ziemne i wszelkiego rodzaju wykopy zostały zakończone, przystąpiliśmy do wykonania kolejnych zadań. Zadbaliśmy o nasadzenia roślinne, założyliśmy trawnik z rolki i ściółkowaliśmy teren. Na końcu wykonaliśmy montaż automatycznego nawadniania oraz instalację oświetlenia ogrodowego.

Ogród wokół firmy ICB BUD nabrał zupełnie nowego wyrazu!

PO